Jesus Christ Superstar

RTL gaat omstreden Jezusfilm uitzenden
HILVERSUM - RTL Nederland heeft de uitzendrechten verworven van de controversi?le bioscoophit The Passion of the Christ van regisseur Mel Gibson . Verscheidene omroepen waren voor deze rechten in de markt, maar uiteindelijk trok RTL aan het langste eind, meldde de zender vrijdag.

De verkoop aan een commerci?le zender is opmerkelijk, omdat Gibson niet wil dat de productie door reclameblokken wordt onderbroken.

Volgens een RTL-woordvoerder is zijn bedrijf vooral trots de rolprent te mogen uitzenden. Het geld denkt het station terug te verdienen met de blokken vlak voor en na de film en misschien door het aantrekken van een sponsor voor de film.

Wanneer de productie op de buis komt bij een van de RTL-netten (RTL4/5 en Yorin) is nog niet bekend, maar zeker is wel dat dat niet in het komende tv-seizoen (vanaf september) zal zijn. Op z'n vroegst is de film dus over een jaar op televisie.

De film, gesproken in Latijn en Aranees, riep bij het verschijnen heftige reacties op omdat de folteringen die Jezus Christus ondergaat erg uitgebreid in beeld komen. Ook bestaat volgens critici het gevaar dat de film antisemitische tendensen versterkt.

In april stuurden diverse kerken op Urk een brandbrief naar de EO met het dringende verzoek de film nooit uit te zenden. De kerkgangers schreven dat " de onmenselijke lijdensweg van Christus niet door acteurs kan en had mogen worden nagespeeld". Ze schreven alleen naar de EO omdat "andere omroepen vermoedelijk toch niet gevoelig zijn voor dit alarmsignaal".

bron site telegraaf
 

Hosting Fun

Terug
Bovenaan Onderaan