Beller 0900-nummer krijgt maximale kosten te horen

freggel1

Addicted Member
Moderator
Lid sinds
5 jan 2003
Berichten
20.573
Waarderingsscore
800
Punten
113
Leeftijd
60
Locatie
Zundert
Wie een 0900-nummer belt, moet nog dit jaar bij aanvang van het gesprek te horen krijgen wat hij maximaal aan het gesprek kwijt is. Binnenkort stuurt staatssecretaris van Economische Zaken Frank Heemskerk (PvdA) een brief met deze strekking naar de Tweede Kamer. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie.

Als de beller van een 0900-nummer alleen hoort hoeveel hij per minuut betaalt en vervolgens uren in de wacht wordt gezet, kan hij alsnog veel geld kwijt zijn. Heemskerk wil met de nieuwe maatregel de wachttijden binnen de perken houden.

Bedrijven mogen zelf weten hoeveel de klant maximaal aan een gesprek kwijt is. Maar omdat de klant meteen te horen krijgt hoeveel het gesprek kan kosten, worden bedrijven volgens het ministerie gemotiveerd om met een acceptabel bedrag te komen. "Als het bedrijf met een onredelijk hoog bedrag komt, hangt de beller op en dan probeert hij het wel met een e-mail of een brief", legt de woordvoerder uit. "Bedrijven willen niet bekend staan om een slechte dienstverlening, dus we verwachten dat deze maatregel de concurrentie op dat gebied bevordert."

De wachttijden bij bedrijven worden volgens het jaarlijkse onderzoek van AD steeds korter. Zorgverzekeraar Zilveren Kruis Achmea is dit jaar de winnaar van de bereikbaarheidstest. De Belastingtelefoon, het UWV en de Kamer van Koophandel komen er het slechtst vanaf.

Planet.nl

 
Was het dan eerst vrijwillig geregeld? Bij mijn weten waren ze dat al verplicht.

Het is inderdaad een nieuw bericht maar ik krijg het al lange tijd te horen, zowel bij Orange alsook bij Telfort alsook als ik via KPN naar een 0900 nr. bel.

Anyway, verplicht is beter.:)

 
Krijg jij daar te horen hoeveel een gesprek maximaal kan gaan kosten ?

Ik ken alleen de mededelingen van wat een gesprek per minuut zal gaan kosten.

Dan weet je dus niet hoe lang dat gesprek word, en dus ook niet wat het je gaat kosten als je een kwartier blijkt te moeten wachten voor een gesprek van 2 minuten.

En das dus waar dit over gaat.

Overigens is het wel een heel gewaagde aanname dat bedrijven wakker zouden liggen van klanten die betaald moeten wachten.

De "bedrijven" die het geen reet kan schelen wat men er van denkt, staan dan ook aan top van de aso lijst wat dat betreft.

Wel heel toevallig dat dat nou net overheidsinstellingen blijken te zijn.

Zegt al weer genoeg wat die overheid van ons, het gepeupel, vind...

 
Pffff... sorry, volgens mij ben ik zo scheel gekeken op draadjes van het alarm dat ik gewoon dingen niet zie.:stupid:

Maximaal dus. Oke da's wel mooi natuurlijk, maar ik kan je nu dan al vertellen (doch dat begrijpt iedereen wel denk ik) dat dit wetsvoorstel of wat het dan ook mag gaan zijn, heten of worden, nooit aangenomen zal worden.

Net omdat het gewoonweg onmogelijk is om te doen.

Je kunt dat niet van tevoren bepalen, stel ik bel een helpdesk, die gaat me dan zeggen dat ik maximaal 2 euri kwijt ben, maar ik heb een echt probleem en ben dus langer met ze bezig dan normaal, dus meerdere minuten a x cent per minuut.

Dan is dat dus gewoonweg niet van tevoren te bepalen, tenzij ze dus de 09xx tariefering gaan wijzigen en de kosten per gesprek worden, zoals je ook vaak al ziet "dit nummer kost xx cent per gesprek".

Of het zou moeten zijn dat het technisch mogelijk is een limiet te stellen aan de hoogte, bijv. 30 cent per minuut en dat je bijv. maximaal dan 3 euro kwijt bent ongeacht de tijd dat je online bent.

Maar dat zal niet veel helpen, de malafide 09xx bedrijven en vermoedelijk ook wel andere bedrijven zullen dan na bepaalde tijd stellen van "we kunnen u momenteel niet verder helpen, we zoeken het voor u uit, belt u morgen nog even terug" of soortgelijke truken.

Dus wat mij betreft eerst zien en dan geloven.

 

Hosting Fun

Terug
Bovenaan Onderaan