Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve browser te gebruiken.
BBQ gaat dadelijk weer aan, en dat wordt vandaag afgesloten met een ander toetje, slagroomijs met warme kersen en kaneel, en ja dan wel een flinke dot slagroom erover!
En @Matrix, saus zat er gisteren wel over, gesmolten melkchocolade.
Had je wel moeten lezen van de chocolade die kwam zeer positief uit het onderzoek, weliswaar met mitsen maar puur was het beste.
Wat bbq betreft, daar heb ik een gruwelijke hekel aan. Of te gaar of niet gaar of ineens een heleboel gaar. Wat een gedoe allemaal. Brandstichter tje spelen.
Is echt niet aan mij(ons) besteed. Ik vind het bouwvakkers voer.
Deze site maakt gebruik van cookies om de inhoud te personaliseren, jouw ervaring aan te passen en om je ingelogd te houden als jij je registreert.
Door deze site te blijven gebruiken, stem je in met ons gebruik van cookies.