Klopt, we hebben via internet gelezen dat er een internationale actie is geweest van Europol (de Europeese politie) en daarbij zijn 10 mensen gearresteerd. Dit is gebeurd in Itali?, Spanje, Malta en Polen. 6 vande 10 personen zijn in Itali? opgepakt. In totaal zijn er een paar honderd smartkaarten, anderhalf duizend DVD's/CD's, enkele tientallen decoders en schotels in beslag genomen. Naast het verrichten van illegale activiteiten wordt de aangehouden personen ten laste gelegd dat ze lid zijn van een criminele organisatie.
Het was al langer bekend dat via infiltreeracties bepaalde bewijslast is verzameld. Een - in satellietland niet onbekende - Belg heeft dit enige tijd ook ondervonden toen een medewerker van canal+ infiltreerde. Het is bekend dat in Itali? de politie infiltreert om enerzijda te achterhalen wie er allemaal bij betrokken zijn en anderzijds om gegevens te verzamelen om te bewijzen dat er daadwerkelijk sprake is van een criminele organisat1e.
In Nederland zijn, voor zover bekend, nog geen arrestaties verricht, wel is men bezig met de voorbereiding van processen tegen personen en/of organisaties. Diverse sites zijn reeds bezocht en overige informatie is reeds en wordt nog steeds verzameld.
Hacken is en blijft een verboden activiteit. Wellicht is binnenkort ook jurisprudentie beschikbaar ten aanzien van het delen van een kaart. Op grond van bovenstaande informatie stellen we vast dat:
[list type=decimal]
[*]hacken nog steeds verboden is
[*]in internationaal verband wordt samengewerkt om illegale activiteiten op satellietgebied keihard aan te pakken
[*]er nog geen gegevens bekend zijn m.b.t. Nederland
[/list]
Het door ons gevoerde beleid op dit board, waarover zoveel is gediscussieerd, op het juiste moment is aangepast; we doelen hierbij op de (strengere) boardregels.